Jak najít správnou půjčku, která bude vyhovovat vašim potřebám? Jelikož ji nevybíráme každý den, může to být pro mnoho lidí celkem složité. Proto vám přinášíme důležité informace spojené s tím, jak tu pravou zvládnete hravě vybrat také vy sami. Nejprve se podíváme, kde hledat. Jasnou volbou je hledat půjčky přes internet. A to na takzvaných srovnávačích půjček. Výjimečné jsou hlavně tím, že dokážou sdružovat nejenom celou řadu různých poskytovatelů, ale jsou výjimečné také tím, že dokážou nabízet opravdu velké množství jednotlivých půjček. Výsledkem toho všeho je samozřejmě fakt, že si může vybrat každý. A to s jistotou:

  • Rychlého nalezení správného segmentu
  • Snadného porovnání jednotlivých možností
  • Okamžité online žádosti

Ujasněte si, kolik potřebujete

Abyste tu vhodnou skutečně našli, je třeba si ujasnit, kolik přesně budete potřebovat. Jedině tak budete mít jistotu, že vyberete i správný segment. Mnohdy vám může stačit jenom pár stovek nebo pár tisíc korun. V takovém případě mohou přijít vhod půjčky bez registru online. Kdo potřebujete naopak desetitisíce, pro něho jsou správnou volbou spotřebitelské půjčky. Problémem nejsou ale i miliony korun – třeba u amerických hypoték. Takto vypadají hlavní segmenty, o kterých byste měli mít jasno. Potom už v těch jednotlivých vybíráte konkrétní úvěrový produkt. Tedy konkrétní půjčku od daného poskytovatele. A podle čeho? I na toto se podíváme

Výhodnost je základ

Správný srovnávač půjček nezapomíná na to, že vás jako žadatele primárně zajímá výhodnost. Nejvýhodnější půjčka je ta, u které přeplatíte nejméně. Ideální je hledět na takzvané RPSN. Jedná se o roční procentuelní sazbu nákladů a je v ní zahrnuto vše, co půjčku zdražuje. Proto je právě tato sazba ideálním ukazatelem výhodnosti. A co může všechno obsahovat?

  • Úrokovou sazbu
  • Různé poplatky
  • Další účtované platby

Jelikož je RPSN udáváno v procentech, platí zde poměrně jasné pravidlo. Čím je daná sazba nižší, tím větší máte jistotu toho, že si berete výhodnější půjčku. Na toto nezapomínejte, jelikož je to v porovnání velmi důležitý krok, který je při výběru nezbytností.

Zajímejte se i o podmínky vyřízení

Vybrat si dokonalou půjčku s ohledem na její výhodnost není zase až tak složité. Co by vás však také mělo zajímat, to jsou podmínky vyřízení. Ne každý žadatel má zcela ideální bonitu a ne každému může být jeho žádost schválena. Na to je dobré při porovnání myslet. Naštěstí existuje mnoho možností, kterými se vydat. Jedním z příkladů je www.fenixpujcka.cz. Pokud je něčím výjimečná, tak je to určitě individuální přístup. A to pokud jde například o dokládání příjmů, nebo také nahlížení do finančních registrů. V praxi to znamená, že na současném trhu není problém najít takové možnosti, u kterých má možnost získat peníze třeba i problémový klient, který by u bank byl celkem rychle zamítnutý. Jestli je to právě vaše situace, není důvod se obávat, jelikož na úvěrovém trhu rozhodně řešení najdete. Stačí jenom správně vybírat.

Jak je to s rychlostí?

Máte vybranou ideální půjčku, která je výhodná, odpovídá vašim potřebám a je zde jistota pozitivního schválení? Potom se zajímejte také o rychlost jejího vyřízení. Doba, kdy se čekalo třeba i několik týdnů, je už dávno pryč. Dnes je trendem co nejvíce zkracovat dobu potřebnou k vyřízení. A na jak dlouho? Není žádným problémem situace, kdy může být žádost o úvěr vyřízená třeba ještě v den žádosti, a to třeba i do několika málo minut. Navíc jednoduše online také jednoduše z pohodlí domova každého žadatele. Pokud na peníze skutečně spěcháte, je dobré hledat takové možnosti, kde je také rychle dostanete. A to nejenom tak, že budou zaslány na bankovní účet, ale třeba také tak, kdy si je budete moci vyzvednout také v hotovosti.

Jak se vám článek líbil?