Rozhovor s advokátem Pavlem Kropáčkem o projektu PravoProPodnikatele.cz

1. Představte nám ve zkratce PravoProPodnikatele.cz

Jedná se o specializovaný projekt poskytující právní služby pro internetové podnikatele.

Jsme advokátní kancelář a pomáháme online podnikatelům řešit jakékoli právní situace. Máme rozsáhlé know-how a zkušenosti v oblasti práva a podnikání na internetu. V praxi tedy zpracováváme dokumentaci k online projektům, obchodní podmínky, licenční smlouvy, smlouvy o dílo, převody eshopů, atd. Smlouvy také revidujeme, zhotovujeme stanoviska, provádíme registrace ochranné známky, apod.

2. Jak funguje komunikace mezi Vámi a klienty?

AK jednání

Drtivá většina komunikace skutečně probíhá elektronicky, tedy prostřednictvím e-mailu, popřípadě telefonicky. Dle našich zkušeností klienti velmi oceňují možnost vyřešit vše online. Zejména se to týká mimopražských podnikatelů.

Samozřejmě rádi uvítáme klienty i v naší kanceláři na Praze 2. Pro některé složitější či rozsáhlejší projekty je to dokonce nezbytné. Nicméně, jak můžete vidět na našich webových stránkách, 90 % komunikace skutečně probíhá elektronicky.

3. Kdo nejčastěji využívá Vaše služby? Jaké jsou výsledky?

Nejčastěji se na nás obrací provozovatelé e-shopů a další online podnikatelé, ať už to jsou majitelé firem, startupisti či freelanceři.

S portálem PravoProPodnikatele.cz jsme na českém trhu již třetím rokem a zpracovali jsme více než 450 obchodních podmínek a smluvní dokumentaci pro desítky specifických online projektů. Nejedná se pouze o e-shopy, ale také o slevové portály, online inzertní portály, prodejce digitálních produktů, online kurzů, atd.

V současnosti se zabýváme především složitějšími případy a zajišťujeme komplexní právní ochranu inovativních projektů. Příkladem může být právní řešení pro bitcoinovou bránu, stanoviska a právní řešení pro virtuální operátory či právní zajištění prodeje elektřiny pro elektromobily.

Našim klientům však nabízíme i “klasické” právní služby, jako příprava smluv (pracovněprávních, smluv o dílo, obchodní zastoupení či zprostředkování), právní zastoupení při jednání s dlužníky a zastupování před soudy či správními orgány.

Výsledkem naší práce, ať již jde o e-shop nebo velký internetový projekt, je vždy takové právní řešení, které je přesně na míru našemu klientovi a poskytuje mu maximální právní ochranu a výhody.

4. V čem se lišíte od Vaší konkurence?

Pavel Kropáček PravoProPodnikatele La Degustation Online 01Naše konkureční výhoda oproti ostatním spočívá jednoznačně v unikátním know-how v oblasti podnikání na internetu. Dlouhodobě se specializujeme na tuto oblast a jsme schopni online podnikatelům pomoci v jakékoli situaci.

Jsme si vědomi toho, že právo velice často “nestíhá” vývoj, který je v oblasti internetu skutečně dynamický. Proto se snažíme vždy přijít s řešením, které klientovi umožní fungovat i v atypických oblastech plně v souladu s právem, aniž by klient musel své podnikání jakkoliv měnit či upravovat.

Jsme advokátní kancelář, která své služby garantuje. Registrovaná u České advokátní komory a pojištěná do výše 15 milionů korun. Řada online poradenských projektů, které se tváří jako “právní”, neprovozují ve skutečnosti advokáti. To může být pro klienty velmi rizikové, jelikož služby neposkytuje kvalifikovaný právník, který ze zákona odpovídá za správnost svých služeb a v návaznosti na to musí být pojištěn.

5. Kdo patří k Vašim největším klientům?

Startupisti budou zřejmě znát Mária Roženského a jeho provizní systém AffilBox. Zpracovali jsme obchodní podmínky pro partnery, tedy pakliže používáte pro své podnikání AffilBox, máte možnost stáhnout si námi zpracované obchodní podmínky pro provoz affiliate sítě.

Poskytovali jsme právní poradenství a zpracovávali právní dokumenty např. Petře Mikuláškové, Františkovi Szabó či Peteru Chodelkovi, který je úspěšným affilákem na Slovensku.

Obchodní podmínky jsme zpracovali také např. společnosti Orsay.

6. Kde vidíte PravoProPodnikatele.cz za 5 let?

Prostředí internetu je velmi dynamické. Jsme svědky rychlých technologických změn. Do budoucna chceme nadále právně podporovat nové online projekty. Jsme si vědomi toho, že právo je v očích podnikatelů často nepřítelem a nepřizpůsobuje se dostatečně rychle. Naše úloha bude stále v nalézání těch nejvhodnějších možností a řešení pro konkrétní obchodní model online podnikatelů.

LogoFull2016PPP

 

 

 

www.PravoProPodnikatele.cz

4.7/5 - hodnocení čtenářů