Vzor: Dohoda o provedení práce

Vzor dohody o provedení práce (DPP) je vhodný zejména pro zaměstnavatele, kteří chtějí navázat volnější pracovní vztah se zaměstnancem v rozsahu maximálně 300 hodin za kalendářní rok. Vzor získáte ve formátu .docx, který můžete jednoduše editovat v MS Word. Vzorový dokument obsahuje pomocné komentáře, které vám budou pomáhat při vyplňování.

Vzor DPP je souladu s aktuálním právním stavem 2024 a navíc vylepšený o srozumitelná ustanovení, která posilují právní jistotu zaměstnavatele. Zejména jsme se zaměřili na nové informační povinnosti zaměstnavatele, rozvržení pracovní doby, upravení dovolené, příplatků a odpočinku. Vzor reaguje na novely a obsahuje nejen podstatné náležitosti, ale také z praxe doporučené ustanovení pro posílení práv a povinností zaměstnavatele a zaměstnance. Vzor je také předpřipraven na novelu, která stanovuje další povinnosti od 1. 7. 2024, a to je povinnost zaměstnance informovat o uzavřených dohodách u jiných zaměstnavatelů a související povinnosti zaměstnavatele.

Vzor dohody o provedení práce + bonus

Aktuální pro rok 2024

Vzor dohody o provedení práce je v souladu s aktuálními právními předpisy.

Úprava a tisk

Vzor dohody o provedení práce si stáhnete ve formátu .docx, který je snadný pro úpravu a tisk.

Návod

Získáte návod, jak vzor dohody o provedení práce vyplnit. Součástí vzoru jsou pomocné komentáře.

Získejte vzor dohody o provedení práce s bonusy

 • Vzor dohody o provedení práce (DPP)
 • BONUS: Návod, jak rozšířit a vylepšit DPP

Náhledové obrázky vzorového dokumentu Dohody o provedení práce. Záměrně rozmazané, slouží pouze pro náhled. Zobrazeny 4 stránky z celkových 6.

BALÍK VZORU DPP + dalších dokumentů

Vzor dohody o provedení práce

Vzory dohody o provedení práce jsme připravili pro zaměstnavatele, podnikatele a freelancery, kteří chtějí založit spolupráci se zaměstnancem ve volném a flexibilním pracovním režimu.

Vzor smlouvy je již předpřipraven pro praktické situace, lépe tak chrání práva a povinnosti zaměstnavatele i zaměstnance. Jednotlivá ustanovení lze přizpůsobit pro posílení práv a jistot jedné či druhé strany.

Pomocné komentáře a doporučení

Součástí vzorových dokumentů jsou komentáře, které slouží jako návod a vysvětlení. Díky těmto komentářům snadno doplníte vzor a přizpůsobíte si ho vašim konkrétním potřebám. Komentáře obsahují také doporučení pro vyplnění některých bodů v dohodě o provedení práce, které zvýší vaši právní jistotu.

Volitelná vedlejší ustanovení

Vzor dohody o provedení práce můžete rozšířit o tzv. vedlejší ustanovení, která slouží k úpravě práv a povinností zaměstnavatele a zaměstnance. V samostatném dokumentu jsme připravili návod, jak vzorový dokument DPP doplnit o tyto nejčastější případy.

 • Ustanovení autorského práva
 • Povinnost mlčenlivosti
 • Úprava osobních údajů, vč. GDPR

Ustavení jsme připravili tak, abyste je jednoduše zkopírovali a vložili do vzoru dohody o provedení práce.

Snadno upravitelný vzor

Vzor DPP je dostupný ve formátu .docx, který otevřete v programu MS Word či aplikaci GoogleDoc. Vzor jednoduše upravíte, doplníte o vaše údaje a vytisknete.

Smlouva od advokáta anebo vzorový dokument

Porovnejte výhody a nevýhody vzorových dokumentů oproti individuálně připraveným smlouvám od advokáta.

Smlouva od advokáta
od 2500 Kč

Konzultace a příprava smlouvy na míru od advokáta by klienta vyšla na 2500 - 5500 Kč dle náročnosti a potřeb. Výhoda je v individuálním přístupu a specifikaci konkrétních požadavků s konzultacemi a postupným dopracováním smlouvy k finální spokojenosti klienta.

 • Smouva na míru
 • Konzultace s advokátem
 • Velká právní jistota
 • Advokáti mají pojištění odpovědnosti
 • Cenově náročnější řešení
 • Obvykle do 2 - 5 dnů

Vzor dohoda o provedení práce
za 249 Kč

Vzor dohody o provedení práce je vhodný zejména pro zaměstnavatele, kteří chtějí navázat volnější a flexibilnější pracovní vztah se zaměstnancem s úpravou nejdůležitějších aspektů. Cenově dostupná varianta pro nastavení základního rámce pracovního vztahu.

 • Vzor smlouvy je připravný dle aktuální právních předpisů
 • Vhodné pro jednodušší případy
 • Ihned ke stažení
 • Cenově dostupné řešení
 • Slabší právní jistota
 • Nemožnost konzultovat s advokátem

Upozornění

Upozornění: Vzory dokumentů a smluv jsou považovány za obecné právní informace. Nejsou přizpůsobeny individuální potřebám. Nejedná se o právní službu, právní doporučení ani právní poradenství. Vzory smluv byly připraveny redakcí portálu Muj-Pravnik.cz. Neodpovídáme za jakékoli případné škody či újmy klientů, kteří postupovali na základě informací uvedených ve vzoru smlouvy, přiložených dokumentech či informacích na webových stránkách. Doporučujeme konzultovat váš právní případ s advokátem či specialistou na danou problematiku.

Send this to a friend