LEXA: AI poradna

Beta verze / Zkušební provoz pro poradnu LEXA

Lexa je umělá inteligence, kterou jsme napojili na formulář pro dotazy a zkusí Vaše právní dotazy zodpovědět. Jedná se o experiment, který stále testujeme a vylepšujeme. Odpovědi slouží pouze ke vzdělávacím účelům.

Upozornění: Nejedná se o právní poradenství ani poskytování právní služby. Odpovědi, které si přečtete z poradny nemusí být správně ani pravdivé. Odeslání dotazu výslovně prohlašete, že jste srozuměni s tím, že AI může fungovat nepředvídatelně a výslovně souhlasíte, že může AI sdílet tyto informace (byť anonymizované) s blíže neurčenými podobnými systémy. Důrazně proto doporučujeme, abyste se obrátili se svými právními dotazy na specialistu a odborníka v daném tématu.

1. Zadejte dotaz

Stručně a zároveň s co nejvíce relevantními údaji. Ideálně 2 - 4 řádky textu.

2. Stiskněte tlačítko

Stiskněte tlačítko "Odeslat" a nechte Lexu pracovat.

3. Počkejte 1 minutu

Počkejte pár vteřin a Lexa začne postupně zobrazovat text. Pište další otázky a povídejte si.

Po zobrazení odpovědi na Váš dotaz budeme rádi za zpětnou vazbu.

Jste spokojeni s odpovědí?

Proč to děláme?

Věříme, že právní situace vyžadují odborné konzultace a řešení od advokátů a dalších odborníků. V případě orientačního zjišťování při řešeních některých pracovních či osobních situací ale často nejprve používáme internet, abychom předběžně zjistili, co lze očekávat. Namísto dlouhého a často nepřehledného vyhledávání na Googlu či jiných internetových vyhledávačích, můžete vyzkoušet informace z umělé inteligence. Ačkoli je vývoj umělé inteligence stále ještě v začátcích, už nyní je možné vidět uplatnění a pomoc umělé inteligence při řešení určitý záležitostí. Věříme, že do budoucna způsobí umělá inteligence zásadní proměnu při vyhledávání informací včetně právních informací.

Formulář AI poradny a Lexa slouží pouze pro vzdělávací účely. Odpovědi berte jako orientační. Umělá inteligence a Lexa si dokážou někdy vymýšlet a psát nepravdivé informace. Důrazně proto doporučujeme si informace ověřit a právní situace konzultovat vždy s advokáty a odborníky na dané téma.

Send this to a friend