Půjčka bez doložení příjmu – jaké jsou možnosti

půjčka bez doložení příjmů

Ne všichni žadatelé o půjčku mohou splnit náročné podmínky, které jsou v tomto směru dány nejenom bankami, ale také nebankovními společnostmi. I z toho důvodu řada z nich volí jednodušší možnosti, mezi které spadají i půjčky bez doložení příjmu. Ty jsou poměrně zajímavým úvěrovým produktem, jelikož existuje několik variant, které zahrnují částky od několika stovek korun, po několik desítek milionů. Jste-li v situaci, kdy půjčku potřebujete a nechcete nebo nemůžete dokládat příjem, podívejte se na možnosti, jaké na trhu máte.

Mikropůjčky neboli půjčky před výplatou

Tato varianta patří mezi tu nejmladší, která na našem trhu existuje. Přesto by se ale dala zařadit mezi nejoblíbenější, a to co do množství poskytovatelů, tak i množství žadatelů. Charakteristika, jakou má právě půjčka do výplaty, je poměrně jasně daná. Může nabídnout částky v rozmezí několika set, až několika tisíc korun. Ti nejlepší poskytovatelé v tomto směru lehce přesáhnou hranici 10 000 korun českých. Zajímavostí je určitě to, že se úvěr nesplácí, ale vrací se jednorázově, ve zvolený termín, splatnosti. Ten je obvykle 1 – 30 dní od poskytnutí, ale výjimkou nejsou ani delší lhůty, nebo možnost prodloužení.

Velkým pozitivem je určitě rychlost, kdy lze získat peníze i za několik minut od samotného odeslání žádosti. A to díky tomu, že schválení proběhne online, bez nutnosti osobních schůzek. Stejně tak není třeba žádné papírování, dokládání příjmu, nebo obavy z nahlížení do bankovních i nebankovních registrů. I proto je tato půjčka vhodná pro nezaměstnané, studenty, problémové klienty, matky na mateřské dovolené, ale třeba i pro osoby v invalidním nebo starobním důchodu.

Klasická půjčka s ručitelem

Druhou možností, jak si půjčit bez toho, abychom dokládali příjem, je ručitel. V tomto směru tak podmínky dané nebankovní společností (ale třeba i bankou) nemusíme plnit mi, ale naopak ona osoba. Právě u ní se ověřuje bonita, ale i výše výplaty, nebo řada dalších aspektů. Díky ručiteli tak máme možnost získat peníze i v případě, kdy nemáme zaměstnání, příjem a jsme v segmentu takzvaných problémových klientů. Sumy, na které lze takto dosáhnout se pohybují v řádech desítek tisíc s klasickými splátkami v rozmezí měsíců až let.

Půjčka ručená nemovitostí

Poslední variantou půjčky bez příjmu je určitě úvěr ručený nemovitostí, který je v některých případech nazýván i jako americká hypotéka. Hlavní roli zde poté hraje právě náš nemovitý majetek, a to od pozemku či zahrady, přes průmyslový nebo rekreační objekt, až po dům nebo byt. Čím zvětší hodnotu, tím více můžeme v rámci dané půjčky získat. Výjimkou tak nemusejí být ani sumy v desítkách milionů. Výhodou této varianty je podobně jako u produktu rychlá půjčka velmi dobrá rychlost vyřízení, v řádech pár dní. Jediné, co stačí doložit, je právě dokumentace k nemovitosti a její finanční odhad. Nic jiného v tomto směru úvěrovou společnost nezajímá, a zajímat samozřejmě také nemusí. Od získaných částek se poté odvíjí délka splácení, kdy výjimkou nejsou ani desetiletá období.

Alternativní možnost? Zástava

Co sice nemusí být klasickou půjčkou, ale přesto je možností, jak získat peníze, to je zástava. Proces je podobný jako v případě nemovitosti, pouze ručíme movitým majetkem. Samozřejmě zastavit dnes lze téměř cokoliv, od vybavení domácnosti, přes elektroniku a mobilní telefony, až třeba po automobil. V rámci celého procesu je od nás převzata daná věc do zástavy a jsou nám vyplaceny peníze na ruku. V uplynulou dobu si poté můžeme pro danou věc přijít a vykoupit ji zpět. Pokud tak neučiníme, propadá samotné zastavárně, která ji následně prodá, aby tak uspokojila svou pohledávku.

Více informací naleznete na stránkách http://pujckyprehledne.cz/

Půjčka bez doložení příjmu – jaké jsou možnosti
Jak se Vám líbil článek?